Vzdoruje

20. červen 2010 | 11.09 |
› 

Bránit svůj majetek se rozhodl farmář v Číně. Neleknu sel vyhrůžek developerů, kteří chtějí získat jeho pozemky a na obranu svého majetku si sestrojil kanón.

Z trubek a kárky si kutil farmář Yang Youde vytvořil palnou zbraň a střílí na každého, kdo se jej pokusí vystěhovat. Čínským médiím se muž pochlubil, že už se mu podařilo domácí zbraní zahnat dva vystěhovávací pokusy. Jako munice mu slouží dělobuchy.

"Střílím jen nad jejich hlavy, abych je zastrašil, nechci nikoho zranit," řekl farmář. Rakety z kanónu létají asi 100 metrů daleko a explozi vždy doplňuje ohlušující rána. Vůbec první pokusy o vystěhování přišly již v únoru a to farmář podcenil munici, ale tamní policie mu přišla na pomoc. V květnu se muži s improvizovanou zbraní na strážní věži podařilo zahnat 100člené vystěhovávací komando.

Vláda nabídla muži za jeho pozemek v přepočtu 400 tisíc korun, ale Yang se domáhá pětkrát vyšší částky. Muž se svými požadavky a kanónem zbývá jako jediný mezi dvěma sousedy, kteří vládní nabídku již přijali.

Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře