Přesnost

10. leden 2008 | 18.00 |
› 

Pak věřte našim novinářům. Přináším tady dva články a vy si klidně můžete vybrat, který se vám zdá pravdivý, který to je, já tedy sám nevím.

Chorvatský voják roky trpěl bodavou bolestí v oblasti břicha. Nebylo divu, protože celých šestnáct let měl v žaludku jehlu dlouhou deset centimetrů. Toma Zupan byl v roce 1991 vážně zraněn ve válce, která se rozpoutala při rozpadu bývalé Jugoslávie. Lékaři mu tenkrát operací zachránili život. Nyní již třiasedmdesátiletý muž nedávno absolvoval rentgen břicha, který přičinu bolestí objevil. Jehla mu byla ihned vyoperována. Starý voják k tomu řekl: "V jakémkoli jiném případě bych si to s lékaři za takovou chybu pořádně vyříkal, ale tenkrát bych bez operace zemřel. Zachránili mi život tak to rozhodně nikam dál nepoženu."

Dnes již třiasedmdesátiletý chorvatský veterán Toma Zupan chodil dlouhá léta k doktorům a stěžoval si na palčivou bolest v oblasti krku. Zupan byl zraněn v roce 1991 během občanské války, která vypukla v tehdejší Jugoslávii. Jen okamžitý zákrok lékařů v terénu mu tehdy zachránil život, při operaci ale muži zůstala v krku jehla. Informoval o tom server Ananova.
Velmi dlouho lékaři zvažovali, jestli není vyoperování jehly z jeho krku rizikem, ohrožujícím jeho život. Za šestnáct let se totiž jehla v jeho krku "zabydlela" více než dobře. Ovšem bolesti, které důchodce provázely, o dalším osudu jehly jednoznačně rozhodly.

První článek uveřejnila Sekunda, ten druhý Novinky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář