Namazaný pes

12. leden 2008 | 14.52 |
› 

Statný labrador se sťal "pod obraz". Nemyslete si ale, že pes propadl nezřízenému pití alkoholických nápojů. Jeho "opička" vznikla celkem nevinně.

Rakouský majitel tříletého loveckého labradora vyhledal veterináře s nezvyklým problémem. Jeho pes byl opilý. Lékař naměřil zvířeti v krvi 1,6 promile. Později se vysvětlilo, že pes nenasával, ale sežral půl kila chlebového kvásku. Ten se pak v jeho útrobách změnil na alkohol.

"Když jsme ho dali na ošetřovací stůl, táhlo to z něj jako z palírny," řekl lékař listu. Veterináři si nejdřív mysleli, že Dingo vypil páníčkovi láhev nějakého likéru.

"Dingo byl v politováníhodném stavu. Stěží se udržel na čtyřech nohách, při chůzi ho bylo třeba přidržovat. Hrozně trpěl plynatostí, měl průjem a kromě toho opakovaně zvracel," dodal.

Vyšetřování zjistilo, že čtyřicetikilový pes sežral v kuchyni svého majitele půl kila připraveného chlebového kvásku. Tím se vše vyjasnilo. "Fermentující těsto produkuje v zažívacím traktu alkohol," vysvětlil veterinář s tím, že organismus žravého psa tak vlastně opil sám sebe.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře