Zatoulaný tank

16. leden 2008 | 17.46 |
› 

Tohle mi připomíná náš film Zatoulané dělo z roku 1958. Od té doby technika pokročila, ale jak je vidět, některé jednotky jsou asi vůči ni imuní. Inu NATO je náš vzor.

Obyvatelé malé vesničky v anglickém hrabství Shropshire jsou zoufalí. V poslední době čelí opakovaným invazím tanků. Může za to armádní systém satelitní navigace. Vojáci hledající kasárna v Donningtonu poblíž Telfordu jsou navigačním systémem posíláni do malebné stejnojmenné vesničky o dvacet kilometrů dál.

Obyvatelé vesničky říkají, že občas se jim na náměstíčku nahromadí až sedm tanků a stává se to až sedmkrát do týdne. "Je to jako opravdová invaze," stěžuje si farmář David Strefford. "Měli jsme tu už také děla na transportérech a další opravdu velké zbraně."

Pan Stefford problémy připisuje satelitní navigaci a mapám. "Jejich mapy musí být v hrozném stavu," kroutí hlavou. "Člověk by si řekl, že to už konečně armádě dojde a něco s tím udělá. Máme tu jen šest domů a opravdu to tu jako vojenská základna nevypadá. Někdy si říkám, že kdyby náhodou opravdu vypukla válka, bylo by to asi hodně špatné. Jak by se naše armáda asi orientovala? Dělá mi to trochu starosti."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře