Alimenty nebo řidičák

16. leden 2008 | 21.47 |
› 
Tenhle nápad se mi docela líbí a jak je vidět, v Polsku má velký úspěch. Ten, kdo může jezdit autem, při těchto cenách benzínu, tak by měl především vyrovnat své závazky vůči dětem.

Lidé, kteří se vyhýbají placení výživného na své děti, by v budoucnu i v Česku měli přijít o řidičský průkaz.Stejný postih se osvědčil v Polsku. Návrh na odebrání řidičáku dlužníkům, kteří nehradí alimenty, se chystá předložit místopředsedkyně sněmovního sociálního výboru Lenka Mazuchová z ČSSD.

V Polsku mohou neplatiči výživného přijít o řidičský průkaz od června 2005. V roce 2006 navrhli polští sociální pracovníci odebrání průkazu sedmi tisícům neplatičů. Zpět je lidé dostanou, až když dlužné alimenty uhradí a dál řádně platí. Zatím se prý nestalo, že by někdo nesměl za volant déle než rok.

"Já chápu, že odebrání řidičáku nesouvisí s tím, že daný člověk neplatí výživné. Nicméně účel světí prostředky. U mě je na prvním místě dítě. V Polsku úspěšnost vymahatelnosti vzrostla o mnoho procent. Myslím, že by stálo za zvážení to zkusit i u nás," řekla. Podle ní by průkaz dlužníci dostali zpět po podpisu splátkového kalendáře nebo uhrazení dlužných alimentů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.25 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře