Naše generalita

17. leden 2008 | 12.57 |
› 

Naše armáda pláče nad nedostatkem financí, které jim chybí na modernizaci výzbroje. Generálové však nedostatkem rozhodně netrpí.

Na generálním štábu České armády vznikaly obrovské černé fondy. Z podvodně získaných 17,5 milionu korun se pořádaly opulentní večírky, rozdávaly luxusní dary a kupovala výbava pro důstojníky a generály – třeba špičková horská kola, drahé nože nebo zahradní technika včetně malotraktoru.

Z černého fondu se platila i dovolená v Tichomoří. Protikorupční služba zjišťuje, kteří vysoce postavení generálové jsou do případu zapleteni. Mnozí z nich nyní "dary" o překot vracejí. Ve všech případech kriminalisté prověřují, zda důstojníci o milionových machinacích věděli. Policie zatím obvinila dva vysoké důstojníky.

"Zahájili jsme stíhání kvůli podvodům a pletichám při veřejné obchodní soutěži. A další obvinění nejsou vyloučena," konstatoval vrchní komisař Roman Skřepek z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

O mentalitě části nejvyšších armádních důstojníků svědčí i detail: za peníze z černého fondu si nechali na zakázku vyrábět dokonce i slipy (jedny za 700 korun).Vpředu měly nápis – Sekce rozvoje druhů sil generálního štábu. Zabaveny byly také stovky podobných nátělníků.U jednoho z obviněných policie našla v trezoru i rezervu pro případ "nouze" – 250 tisíc korun.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.09 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře