Chvála alkoholu

17. leden 2008 | 19.00 |
› 

To je pořád řečí, že alkohol škodí a že je metla lidstva. A ono zatím... Chcete žít déle? Tak musíte pít alkohol! Cvičíte a abstinujete? Možná dostanete infarkt!


Chcete žít déle a zdravěji, a vyhnout se infarktu a chorobám oběhového systému? V tom případě musíte kromě cvičení pravidelně pít i alkohol! Tahle kombinace snižuje totiž riziko srdečních onemocnění až o 50 procent! Tvrdí to vědecká studie, zveřejněná v prestižním odborném časopise European Heart Journal.

Vědci na základě 20letého průzkumu, při němž sledovali 12 000 mužů a žen, zjistili, že lidé, kteří necvičili ani nepili alkohol, mají o 50 % vyšší riziko úmrtí na srdeční choroby než zbytek populace.

A když budu jen cvičit a nebudu pít alkohol? Také špatně! Při porovnávání lidí se stejnou sportovní aktivitou došli vědci překvapivě k závěru, že u těch, kteří denně vypijí v průměru 2 půllitry piva (nebo dvě deci vína, či jeden panák »tvrdého« alkoholu), je riziko srdečních chorob o 31 procent nižší než u abstinentů! A klesá i nebezpečí onemocnění některými druhy rakoviny.

Stejný výsledek byl navíc zaznamenán i při srovnání lidí, kteří vůbec nesportují. Jinými slovy: Pokud necvičíte, pak alespoň střídmě pijte alkohol!

Mírné pití zvyšuje totiž hladinu »dobrého« cholesterolu a ředí krev, čímž snižuje riziko srdečních chorob.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář