Alimenty

16. listopad 2006 | 18.58 |
› 
Doktor z německého Südbadenu bude muset osmnáct let platit jedné ze svých pacientek výživné na její dítě. Důvodem však není to, že by se stal otcem jejího dítěte, ale to, že žena otěhotněla i přesto, že jí byl do těla vložen antikoncepční implantát. Německý spolkový soud vydal precedentní rozhodnutí, že oba rodiče mají právo pobírat od lékaře výživné na dítě do té doby, než dosáhne dospělosti.
Gynekolog voperoval ženě antikoncepční implantát do ruky v roce 2002. Žena ovšem za určitou dobu zjistila, že je těhotná. V ten moment bylo již pozdě na to, aby mohla přistoupit k potratu. Pětadvacetiletá žena dala gynekologa k soudu, jelikož nebyla schopná i nadále pracovat jako vychovatelka v jeslích a nemohla by se tak o své dítě finančně postarat.
Německý nejvyšší soud teď nařídil gynekologovi platit přibližně 17 tisíc korun měsíčně až do doby, kdy dosáhne dítě plnoletosti. Gerda Müllerová ze spolkového soudu řekla: "Existencí dítěte nevznikla škoda sama o sobě, dítě ovšem vyžaduje finanční podporu."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře