Živý nebožtík

21. leden 2008 | 16.15 |
› 

Tak tomuhle šoku rád věřím, muselo to být děsivé. Dědula měl kliku, že se probral v pravý čas, být to později, tak už neměl žádnou šanci dostat se ven.

Děsivé a zároveň šťastné okamžiky prožila rodina z chilské vesnice Angol na pohřbu svého jednaosmdesátiletého příbuzného.
Když se totiž s Felibertem Carraskem přišli rozloučit, stařík v rakvi procitl a chtěl vstát. Nemohl uvěřit tomu, že ho příbuzní hodlají živého zakopat do země.

Jenže v šoku byli také pozůstalí, kteří dlouho nemohli uvěřit tomu, že je šálí zrak. Feliberta Carraska totiž nalezli studeného a nehybného v jeho posteli. Domnívali se proto, že je mrtvý. Nevolali pro doktora, ale rovnou pohřební službu. Ta oblékla domněle zesnulého do nejlepšího obleku a uložila do rakve.

"Nemohl jsem tomu uvěřit. Myslel jsem, že mě šálí mysl, a zavřel jsem oči. Když jsem je zase otevřel, strýc se díval přímo na mě. Začal jsem plakat a utíkal pro někoho, kdo by rakev otevřel a dostal ho z ní ven," vyprávěl Carraskův synovec.
Jednaosmdesátiletý muž tvrdil, že necítil žádnou bolest ani jiné zdravotní obtíže a je ve výborné kondici. V tamním obecním rozhlase potom nechal vyhlásit, že oznámení o jeho smrti bylo předčasné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář