Temelín

24. leden 2008 | 22.39 |
› 

Tohle by si měli přečíst v Rakousku a také naši zelení ekoteroristi, kteří bojují proti jádru a nechávají nás dýchat svinstvo z uhelných elektráren, které spalují nekvalitní uhlí.

Poruchovost jaderné elektrárny Temelín dosáhla v loňském roce hodnot, které jsou poloviční oproti světovému průměru. Přesto její vedení hodlá pokračovat v dalším zvyšování provozní spolehlivosti obou bloků. Cílem je zvýšení objemu vyrobené elektřiny. Ve čtvrtek to řekl ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

"Loni se technická poruchovost Temelína snížila z 2,29 na 1,94 procenta, přičemž průměr ve světě dosáhl čtyř procent. Za další tři až čtyři roky bychom se měli dostat na úroveň zhruba jednoho procenta," uvedl Štěpanovský.

Zvyšování provozní spolehlivosti zahájili temelínští technici v roce 2005, kdy došlo k řadě technologických úprav. Například byly vyměněny vysokotlaké díly turbín a rychločinné armatury na hlavních parovodech. Provedené úpravy se projevily výrazným poklesem poruch způsobených stavem zařízení.

Elektrárna se chce letos hlavně zaměřit na zlepšování práce svých zaměstnanců, ale i pracovníků dodavatelských firem.

Letos by měl Temelín vyrobit rekordních 13,618 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny, zatímco loni jeho produkce činila 12,264 miliardy kWh. Temelín a Dukovany mají dohromady šest jaderných reaktorů.

Temelín je kapacitně největším zdrojem elektřiny v Česku, jeho výkon je 2000 megawattů. Pokrývá tak plných 15 procent celoroční domácí spotřeby. Spolu s Dukovany s výkonem 1760 megawattů se v obou zařízeních vyrábí asi 30 procent veškeré elektřiny v Česku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře