Tvrdě na ně

26. leden 2008 | 00.25 |
› 

Myslím, že naši generalitě se tajil dech a oči měli jako šneci, když spatří pole se salátem, jak se naše Vlasta bojovnice do nich pustila. A to ani nemusela zpívat.

Ještě se nestalo, aby český ministr obrany nařkl generála ze zbabělosti. Až včera se k tomu odhodlala Vlasta Parkanová, když na shromáždění generálů kritizovala nedávného šéfa generálního štábu Pavla Štefku.

"Svalování vlastní odpovědnosti na absenci kontrolního odboru je dětinské a v případě vojáka málo zmužilé," řekla ministryně.

Narážela tak na Štefkovu obhajobu, kdy generál v diskusi o příčinách korupce ve velení armády odmítl svou zodpovědnost za podvody a černé fondy.

"Jak já se mám, proboha, jako tankista vyznat ve fakturách a poznat, že je někdo falšuje? Ohledně kontroly generálního štábu jsem se jako jeho šéf ocitl v roli bezmocného statisty," namítl Štefka.

Štefkův nástupce Vlastimil Picek nicméně poprvé naznačil, že ačkoliv jsou z podvodů obviněni jen dva již bývalí důstojníci, budou padat i další hlavy. "Chci tu sekci (kde se kradlo) zreorganizovat a s některými se i rozloučit a nebude to trvat dlouho." A odejdou prý i ti, kteří jsou sice bezúhonní, avšak černé fondy tolerovali.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře