Heparinový vrah

26. leden 2008 | 16.24 |
› 

Nevím jak se díváte na temhle případ vy, ale dost lidí už zase projevuje lídost nad "ubožáčkem", který trpí ve vězení a zcela opomíjí fakt, že vraždil a to z pouhého potěšení. Díky jeho zvrhlým choutkám umírají lidé a trpí jejich rodiny. Myslíte, že je lítost na místě?

Heparinového vraha Petra Zelenku před soudem skoro všichni litují a chválí, ale za oběti truchlí jenom pozůstalí. Zatímco ti by havlíčkobrodskou bestii nejradši viděli s lopatou na galejích, Zelenkovi kolegové si ho nemohou vynachválit.

Bývalý zdravotní bratr Zelenka je obžalovaný ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu pacientů havlíčkobrodské nemocnice."Je to chudák, troska, zhroucený člověk," litoval včera havlíčkobrodskou bestii duchovní Petr Kobiela. Ten ji navštěvoval ve vazební věznici.

"Podle mě to není vrah," řekl včera o člověku, který píchal nemocným heparin, bránící srážení krve. Farář z Církve adventistů sedmého dne přišel za Zelenkou poprvé čtvrtý den po jeho zatčení ze zájmu poznat ho. "Byl ve zbídačeném stavu," zhrozil se tehdy Kobiela krvavých ran na jeho hlavě a obličeji. Obžalovaný si mu postěžoval, že ho zbili a týrali policisté. Faráře to šokovalo, stejně jako Zelenkovo vyprávění o návštěvě psychologa, který ho prý oslovoval "ty vrahu" a nabádal ho, aby se po soudu oběsil. / Nevím, ale já si myslím, že pokud by ho plicistí zbili, tak by to jeho snaživý právník už dávno vytáhl na veřejnost a vykřikoval by o policejním teroru.\

Farář Kobiela je přesvědčen, že je Zelenka psychicky nemocný. Usoudil, že ho poznamenala práce na ARO a že se nemocnice dostatečně nevěnuje péči o psychický stav svých zaměstnanců. "Zelenka potřebuje důkladné vyšetření," zdůraznil. "On nechtěl zabíjet. Tu práci i lidi kolem miloval," přesvědčoval soud.

O kladném vztahu Zelenky k práci i kolegům hovořily i zdravotní sestry, které s ním sloužily."Nikdy by mě nenapadlo, že by to mohl dělat Zelenka," prohlásila před soudem Alena Brémová. "Já to dosud nechápu," přiznala Romana Černovská. Zelenka své jednání vysvětlil tím, že potřeboval akci. Tím, že píchl pacientovi heparin, a ten začal krvácet, zalarmoval lékaře a vyvolal to, že ho začali zachraňovat a léčit, což mu činilo největší potěšení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře