Opilá posádka

4. únor 2008 | 19.58 |
› 

Nejlepší ruští piloti létají na "vodkové" palivo už mnoho roků. Zřejmě jim to cizí palivo nesedlo. Kdo ví, co vlastně Švédové do těch láhví dávají.

O osm hodin museli švédští policisté zdržet start ruského nákladního letadla z města Malmö. Posádka s nejistým krokem totiž do balónku nadýchala tolik promile, že ji policie místo odletu nechala raději střízlivět. Napsala to agentura AFP s odvoláním na švédskou policii.

"Letiště obdrželo informace, že posádka ruského letadla může být pod vlivem alkoholu, protože popíjela celou noc," řekl mluvčí policie Lars Förstell. Letadlo mělo původně startovat kolem sedmé ráno.

Policisté dali všem osmi členům posádky "dýchnout". Ukázalo se, že zejména radista a mechanik-navigátor jsou zpití pod obraz.

Letounu tak byl zakázán start do doby, než posádka vystřízliví. A protože se letci v noci nešetřili, protáhla se tato doba na osm hodin. Mezitím podstupovali pravidelné testy, zda už jim hladina alkoholu v krvi klesla na přípustnou mez.

Počet zkoušek ani případné nasazení "zaručených receptů" na vystřízlivění není podle AFP znám. Ví se pouze, že ruská posádka byla schopna letu po osmi hodinách.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře