Psí osudy

6. únor 2008 | 11.36 |
› 

Mám rád zvířata, proto mě těší, když se nějaké podaří zachránit, ale... Nemáme dost opuštěných pejsků v našich útulcích? Nebo je tohle jen módní výstřelek a majitelé se budou chválit, že si pořídli šampiona z britské dostihové stáje. Ono ukázat se s chrtem, je rozhodně větší paráda, než jít na procházku s nějakým voříškem.

Chrtí dostihy jsou zábavou britské smetánky. Ale co čeká vysloužilé šampiony? Místo důstojného důchodu končí jejich život většinou utracením. Ale... Teď i jim svitla naděje.

Zásluhou adoptivních páníčků z Česka mají šanci na klidný život plný lásky.Adoptivní majitelé z Česka už zachránili bezmála osmdesát 'odepsaných' chrtích šampionů

Včera si přiletěla pro svoji šanci i čtyřletá fenka Jilly, která si za svou dostihovou kariéru užila své. Při jednom z tréninků si ošklivě poranila nohu, která jí po neodborném ošetření začala uhnívat. Nakonec fenka o nožku přišla. A jen zázrakem se Jilly vyhnula téměř jisté smrti.

Teď už ji naštěstí čeká jen milující náruč a pochopení nové paničky. Na ruzyňské letiště přijeli Jilly včera podpořit i její psí kamarádi se svými majiteli. A vítání to bylo skutečně dojemné!

Že my musíme pořád něco adoptovat nebo zachraňovat (z ciziny). Vždyť i u nás se najde dost potřebných a zbídačených . Nechce se mi věřit, že by se v celé Britanii nenašli lidé, kteří by se chtěli o psí šampiony postarat. Jejich příslovečnou sarostlivost a péči nám přece nedávno demonstrovala i jedna jejich známá spisovatelka.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.04 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář