Politický cirkus

8. únor 2008 | 00.46 |
› 

Je pár minut nového dne, dne, kdy se má volit prezident a naši slavní politici nemají ještě jasno, jak bude volba probíhat. Co se dá tomu říci?

Nejvystižnější a slušné slovo je cirkus. Proč se nedohodli dříve, času na to měli dost. Myslím, že ve světě budeme vypadat jako kašpaři, kteří nevědí, co chtějí, ale nedají pokoj, dokud toho nedosáhnou.
Celé to předvolební klání se neslo v duchu osočování a osobních výpadů. Kdyby všechny ty útoky měl brát člověk vážně, tak by si musel říci, že ani jeden z kandidátů není hoden zastávat prezidentský úřad, ale víme své o politice a o médiích. Proč si lámat hlavu něčím, co stejně nemůžeme ovlivnit. Pro obyčejného člověka je zajímavá pouze jediná otázka: Co mu přinese zvolení jednoho nebo druhého politika. No, popravdě si můžeme říci, že vůbec nic. Náš prezident nepatří mezi ty silné a to mu ještě postupně ubrali a okleštili jeho pravomoce. Je to více méně pouze reprezentativní představitel pro různé návštěvy atd. Vládnout bude stejně vláda. Takže proč si lámat hlavu, když se nic pro nás občany nezmění.
Takže si můžeme s chutí vychutnat tuto komedii, která bude jistě mít několik kol. A pokud nevyhraje právě Váš kandidát, nevěšte hlavu, ono to opravdu vyjde na stejně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář