Klamání nepřítele

9. únor 2008 | 12.53 |
› 

Než se naši slavní poslanci a senátoři zmátoží a zvolí nám nového prezidenta, tak si zatím dáme jednu kuriozitku od našich sousedů.

První případ transsexuality mezi důstojníky se vyskytl v rakouské armádě. Podle vydání deníku Österreich se týká jistého čtyřicátníka v hodnosti kapitána, který si vzal tříměsíční dovolenou, podrobil se operaci na změnu pohlaví a do kasáren Gratkorn ve Štýrském Hradci se vrátil jako žena.

"Mí kolegové přijali tuto skutečnost pozitivně," tvrdí ženatý otec dvou dětí, jenž se ovšem už nejmenuje Gregor ale Jasmine.

Jeden z vojáků potvrdil, že velitelé je o věci oficiálně informovali. "Zda to ale bude přinášet těžkosti ve službě, se teprve uvidí," dodal. V posádce se totiž rozvinuly na toto téma vzrušené debaty.

Podle velení armády to ale nepředstavuje žádný problém. "Akceptujeme toto velmi osobní rozhodnutí. Dotyčná osoba bude moci na svém místě samozřejmě zůstat," řekla mluvčí ministerstva obrany Ute Axmannová.

Armáda ale rozhodně odmítla jakoukoli medializaci případu "nové" důstojnice, která si směla ponechat kapitánskou hodnost.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář