Hudebník nebo terorista

11. únor 2008 | 13.08 |
› 

Kdo to má rozeznat. V těch futrálech klidně můžou být zbraně - bylo málo takových filmů. Inu jsme jenom lidi chybující a podezřívající.

Být jako černoch na palubě letadla největší evropské nízkonákladové společnosti Ryanair může být hodně stresující záležitost. Tedy jen za předpokladu, že letí i paranoidní profesor psychologie, kterému kapitán letadla uvěří.
Ryanair musí podle rozhodnutí londýnského soudu zaplatit přes pět tisíc liber pětici černošských muzikantů ze skupiny Caribbean Steel International. Hudebníky vyloučili z letadla poté, co přítomný profesor psychologie zalarmoval posádku v domnění, že jde o teroristy.

Podle psychologa, který letěl z města Alghero do Londýna společně s rodinou, byla pětice mužů podezřelá: při čekání na letadlo všichni seděli spolu a v letadle na různých místech a nikoliv spolu. Navíc se mu nezdálo to, že slepý člen skupiny si četl noviny.

Podle londýnského soudce R. Southcombe byla pětice zbytečně zastrašena a ztrapněna. Přišla si pro ně italská policie, která je i odvedla a letadlo odletělo bez nich. Kapitán je odmítl vzít zpět i poté, co mu policie řekla, že od nich nehrozí žádné nebezpečí.

"Není možné, aby byl cestující vyloučen z přepravy jen proto, že je černý nebo se někomu nelíbí," uvedl Southcombe. Vyloučení způsobilo pětici další problémy: letěli na Silvestra a kvůli tomu nestihli být v závěru roku se svými rodinami. Další volný let byl až na 1. ledna do Liverpoolu. Tam nemohli najít hotel, a museli tak přespat na autobusovém nádraží. Do Londýna se dostali až 2. ledna. "Nedočkali jsme se ani vysvětlení, ani omluvy," říká člen kapely Jason Constantine.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář