Volby jinak

11. únor 2008 | 19.41 |
› 

Volební kolotoč musel být vskutku velmi únavný a tak se podívejme, jak se naši zákonodárci posilovali, aby na tu komedii, kterou nám připravili, měl dost síly.

Neformálním vítězem volby prezidenta republiky se stal obyčejný obložený chlebíček. Přítomní zákonodárci, hosté, novináři a další účastníci jich během pátku a soboty snědli přesně 4867 kusů. Chlebíček tak s náskokem zvítězil nad bagetou, kterých se snědlo jenom 130. Přítomní si také dopřáli 200 kusů různého ovoce, například banánů nebo jablek.

Údaje poskytl výkonný ředitel firmy Eurest v ČR J. Jiran. Jak ale dodal, tato čísla nezahrnují část občerstvení zajišťovanou oběma parlamentními komorami, případně kanceláří prezidenta.

Eurest, který na Hradě zajišťoval občerstvení, také podal celkem 1270 hlavních jídel, šlo o páteční oběd, večeři a sobotní oběd. K nim si strávníci dopřáli 300 moučníků a 278 salátů. Hlavním požadavkem bylo podle Jirana podat zdravé lehké a přitom nezatěžující jídlo ze standardního jídelního lístku české kuchyně.

Mezi teplými nealkoholickými nápoji zvítězila káva, té se vypilo 3188 šálků proti 142 čajům. Studených nealko nápojů se vypilo 2654, k tomu135 malých piva 56 nealkoholických piv. Přítomní si dopřáli také 50 lahví vína.

Tady zřejmě neplatí, že v práci je zakázané pít.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře