Nakládačka

12. únor 2008 | 11.09 |
› 

O tom, že každé povolání má v sobě určité riziko, se na vlastní kůži přesvědčil o jeden advokát v USA. Inu klienti jsou různí a také mají i různý pohled na jeho práci.

Svou nespokojenost s vlastním obhájcem se po svém rozhodl vyřešit obviněný v soudní síni v Georgetownu v americkém státě Kentucky. Žádal o jeho výměnu a když s tím jeho právník nesouhlasil, vrhnul se na něj a zbil ho.

Třicetiletý Peter Hafer, kterého zatkli v srpnu za vyloupení obchodního domu, soudci řekl, že svému zástupci nedůvěřuje. Dodal, že by byl raději, kdyby ho hájil žalobce. Advokát Doug Crickmer nato reagoval, že obviněný nemá právo vybírat si veřejného obhájce. Více už říct nestačil, neboť ho obžalovaný srazil pěstí k zemi. Policejní stráž příliš pomalá. Incident zachytila v soudní síni videokamera. Mimo záběr stačil Hafer Crickemerovi ještě uštědřit jeden úder do čelisti a kopanec do břicha.

Po incidentu tvrdil, že už to nemohl vydržet a jednal impulzivně. Advokát utrpěl několik tržných ran obličeje a monokl. Hafera už ovšem dál zastupovat nebude, neboť soud obviněnému přidělil nového advokáta, na což má skutečně právo. Hafer má ovšem na krku o obvinění navíc.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář