Julínková etika

19. únor 2008 | 09.42 |
› 

Reforma a její etika. Pouhých 45 minut pobyla v nemocnici ve Stodu na jihu Plzeňska starší paní z Plané na Tachovsku. Potom zemřela na jednotce intenzivní péče.

Přesto museli pozůstalí zaplatit 60 Kč, které si špitál naúčtoval za 1 den pobytu v nemocnici. A to je silné kafe!

"O peníze nejde. Ale je to neetické. Člověk musí umřít. To beru. Ale mělo by to být lidské a ne takhle. Ať se ti nahoře dozvědí, jaké máme zkušenosti s reformou," se slzami v očích se svěřila Blesku snacha zemřelé.

Zákon stanovuje, že za první a poslední den pobytu platí pacient celkem 60 Kč. "Pokud byl ukončen proces přijetí, kdy pacientka byla vyšetřena a uložena na lůžko, tak se musí 60 Kč platit," prohlásil mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

"Z etického hlediska je nepřiměřené, aby v tomto případě pozůstalí poplatek platili," namítla exministryně zdravotnictví Milada Emmerová. Poplatek za pouhé tři čtvrti hodiny pobytu však není jediná potíž, která snachu rozesmutnila.

Krátký pobyt ve špitále byl prý horor. "Babička jim spadla na zem, když ji ukládali na postel. Na ni se svalila ještě sestra a řidič sanitky,"posteskla si snacha.
Vrcholem bylo, když si druhý den šla pro tchyniny věci. "Sestřičky nám řekly, že musíme zaplatit poplatek 60 Kč. Bez mrknutí oka jsme to udělali, jen abychom už byli pryč," dodala

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře