Krev jako platidlo

25. únor 2008 | 16.27 |
› 

Dobrý nápad pro dlužníky či šetřílky. Daně plaťte vlastní krví. Ne, nejsme na území ovládáném upíry, ale v sousedním Polsku. Nedostatek této vzácné tekutiny a jejich dárců přivedl moudré hlavy na tento nápad.


Dávky mohou státu zaplatit vlastní krví. Úředníci však nejsou žádnou výpomocnou silou z Transylvánských hor bažící po lidské krvi, ale snaží se zvýšit počet dárců nejvzácnější tekutiny do krevní banky v zemi.Za každý jednotlivý odběr si tak mohou Poláci z daní odepsat v přepočtu tisíc korun.

Dárci musejí dostat v nemocnici po odběru platné osvědčení za každý odběr. Toto osvědčení pak může být odesláno na příslušný finanční úřad a odpovídající částka peněz pak odepsána od celkového základu daně.

Pravidelný dárce Dariusz Gryka ze severovýchodního Bialystoku pak podle britského serveru Ananova prohlásil: "Dozvěděl jsem se o tom od svého kamaráda účetního a začal loni dávat krev. Udělal jsem to ale jen třikrát, ale už to se rozhodně vyplatilo."

V Polsku je stejně jako ve většině zemí Evropy stále nedostatek krevních konzerv pro lékařské účely. Zvláště vzácné jsou pak plazma a krevní separáty.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář