Želví žhář

25. únor 2008 | 20.09 |
› 

Tedy želvího žháře jsme tu ještě neměli. Naštěstí to dobře dopadlo a želva nadále zůstává v oblibě u svých chovatelů. Inu každému mazlíčkovi se nějaký ten hříšek promine.

Chovatelé sedmdesátileté želvy z Británie se dočkali za svou péči opravdového nevděku. Jejich obrněný plaz jim totiž v nepřítomnosti zapálil dům. Vinu nesou na neštěstí všichni - majitelka, samo zvíře i bláznivě teplé počasí, které želvu probudilo dříve ze zimního spánku.

Chovatelka Emma Foxová svou o čtyřicet let starší želvu Fred totiž dala pod infralampu, aby byla po probuzení v teple. S partnerem Paulem Butlerem pak svůj byt opustila. Jenže plaz mezitím začal pod lampu nosit suché seno, které se vzňalo. Během chvíle se začaly plameny šířit interiérem.

"Byli jsme venku nakupovat, když nám zavolali z hasičské stanice a řekli nám, že naše želva podpálila dům. Naštěstí naši sousedé slyšeli kouřový alarm a zavolali hasičskou jednotku. Kouř nám to tam hodně poničil. Musíme vyměnit všechen nábytek a vchodové dveře, ale všechna naše zvířata přežila," vyprávěla Emma, chovatelka psa a tří želv. O potrestání viníka však v žádném případě neuvažuje: "Znamená pro mě celý svět. Dokonce i když nám téměř spálila dům."


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře