Opět Romové

28. únor 2008 | 16.50 |
› 

Úraz romského děvčátka je neštěstí, které mu snad nepřejí ani ti, co nemají toto etnikum rádi, ale zároveň je tu otázka, co s takovými nepřispůsobivými občany dělat. Když jsem viděl ten bordel pod okny, všechny odpadky totiž vyhazují oknem, tak vážně pochybuji, jestli tito obyvatelé mají nárok na název člověk. S prominutím, ale takhle se může chovat jen dobytek.

V kritickém stavu je tříleté děvčátko, které v úterý trefil do hlavy televizor vyhozený z okna v pátém patře paneláku na košickém sídlišti Luník IX. Malá Adriana utrpěla zranění mozku a je udržovaná v umělém spánku. Je po neurochirurgické operaci a lékaři jsou v prognózách opatrní.

Podle svědků si děvčátko hrálo pod okny paneláku, když 26letý muž vyhodil rám a obrazovku televizoru z okna a trefil dívku přímo do hlavy.

"Byla celá od krve a sousedovou škodovkou jsme ji zavezli do nemocnice," uvedl jeden ze svědků. Adriana pochází z početné rodiny, má sedm sourozenců a další je na cestě.

Podle policie 26letému Petrovi M., který televizor vyhodil, hrozí rok až pět let vězení.

Na košickém sídlišti Luník IX žije několik tisíc Romů. Na tomto sídlišti je běžným zvykem vyhazovat odpad přímo z oken. Pod okny paneláků je doslova smetiště. Město dalo sídliště opakovaně vyčistit, ale situace se opakuje.

Jestliže většina Romů si stěžuje, že je bez práce, tak snad mají dost času, aby si udržovali pořádek. Nedal bych žádnou podporu, pokud okolí domů nebude slušně vypadat a nebude semeništěm potkanů a nemocí. Co na ten bordel říkáte naši milí zastánci romského etnika? Nechcete se k nim přestěhovat?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (42x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře