Růžičkový trest

4. březen 2008 | 18.43 |
› 

Tenhle článek se asi bude líbit ženám. Íránský skrblík byl za svou lakotu vůči manželce potrestán skutečně voňavě. Za to, že chtěl ženě zabavit její věno a využít ho výhradně ve svůj prospěch, musí ji koupit růže.

To tedy není žádný trest, řeknete si, že ji odbude pugétem, ale pozor, ten lakomec jí musí koupit 124 tisíc růží.

"Krátce poté, co jsem se provdala, jsem zjistila, že Šahin je velmi škudlivý. Dokonce mi odmítal zaplatit kafe, když jsme šli do kavárny či restaurace," stěžovala si u soudu Hengameh, která se domohla nápravy až po deseti letech života vedle skrblíka.

Šahin se u soudu hájil a tvrdil, že je schopen své manželce koupit maximálně pět růží denně, více si dovolit nemůže. A že jeho manželka je ovlivněna svými bohatými přáteli, kteří ji proti němu štvou.

Jenže soudce se rozhodl pro radikální krok. Íránci zabavil byt mající v přepočtu hodnotu asi jednoho milionu korun a vrátí mu ho až ve chvíli, kdy růže manželce koupí.

Cena jednoho takového květu na dlouhém stonku se v Teheránu pohybuje kolem pětatřiceti korun. Za růže tedy lakomý muž zaplatí dohromady přes čtyři a půl milionu korun.

Podle íránského práva může žena požadovat kdykoli během manželství své věno, pokud ji manžel podvádí či se s ním ona rozvádí. Pokud není manžel schopen svůj dluh splatit, může se dostat za mříže.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře