Záletník

5. březen 2008 | 10.33 |
› 

Labutí páry prý jsou věrné. Jo, tak tohle je všeobecně známé, ale jak je vidět, existují také i výjimky. Jeden labuťácký smilník si zřejmě řekl, že změna je život a pokazil tak ostatním dobrou pověst.

Vzácný černý labuťák na hladině zámeckého rybníka v Chropyni už je pryč! Znamená to konec jeho radovánkám s bílými milenkami. Včera byl pracně odchycen a putoval zpět za smutnou družkou, které v polovině ledna frnknul.

Na výlet se vypravil z golfového hřiště v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Pár černých labutí si tamní majitelé pořídili z Indonésie. Zatímco tam měl labuťák jedinou partnerku, v Chropyni jich měl kolem sebe desítky. Byl spokojený a nebylo vůbec jednoduché ho odchytit. Nakonec ho ale zlákal rohlík.

"Do vrhací sítě jsem ho mohl lapit, až byl u samého kraje," konstatoval bývalý porybný Josef Hrabal. Samec se nakonec s násilným návratem k černé družce smířil. V rybářské chatě vyčkal, až pro něho majitelé dorazí. Do 120 kilometrů vzdálené Čeladné se vezl odpoledne terénním nissanem ve speciální přepravce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře