Tohle platíme

5. březen 2008 | 23.14 |
› 

Tohle mi dneska přišlo a myslím, že nejsem sám, kdo dostal tenhle přehled o finančních podporách naši milované menšiny. Tak tedy: Kolik nás to tedy stoji?


Moje manželka má kamarádku, která pracuje na "sociálce" a má na starosti přidělování podpor sociálně slabým lidem. Jednou se moje žena vrátila domů mírně nabroušená a už mezi dveřmi předsíně mi sdělovala: "Tak jsem byla s Vlastou na kafi a představ si, co mi vykládala..."
Následovně jsem se dozvěděl, že spolu probíraly Vlastiny pracovní problémy, a v diskusi se dostaly až na vyplácení podpor a příspěvků cikánským žadatelům o sociální pomoc.
Představme si modelovou situaci: Cikánka ve věku 23 až 26 let, svobodná nebo rozvedená, popřípadě manžel v kriminále, tři děti, ona sama na mateřské dovolené nebo bez práce. V tu chvíli dostává od nás všech, z našich kapes:
7.400 Kč příspěvek na bydlení
8.700 Kč sociální dávky
1.700 Kč přídavky na děti - pokud má "pouze" 3 děti
7.600 Kč
rodičovský příspěvek do 3 let věku dítěte
K tomu můžeme pro pořádek přičíst 13.000 Kč příspěvek při narození dítě a jednorázové podpory na nákup "potravin" ve výši cca 6.000 Kč při každé návštěvě úřadu podopřené hlučícími děcky.
Rodičovský příspěvek se vyplácí pouze do čtyř let věku dítěte, ale je nastaven na tři "rychlosti vyplácení" a může být vyplácen se do dvou, tří nebo čtyř let dítěte. Pokud si je jistá, že bude mít za dva roky dalš děcko, může si vybrat vysokorychlostní nastavení příspěvků a v tom případě od nás dostane měsíčně 11.400 Kč. Pokud bude mít další dítě až za tři roky, bude pobírat výše kalkulovaných 7.600 Kč anebo si může pobírání příspěvku rozvrhnout na čtyři roky a pobírat 3.800 Kč měsíčně.
Ať tak nebo tak, má po dobu výchovy dětí od nás všech zajištěn solidní měsíční příjem.

Celková suma, kolik nás stojí jedna "Rómka" každý měsíc, se tedy vyšplhá na asi 25.400 Kč v závislosti na počtu dětí a jejím zařazení v tabulkách, ale může to být taky třeba 30.000 Kč. Tuto sumu dostává většina u nás žijících Cikánů, ať už formou podpor v nezaměstnanosti, invalidních důchodů, sociálních dávek nebo dávek v pracovní neschopnosti. Jak dlouho na tento finanční obnos pracujete právě vy? A vyděláte vůbec tolik?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře