Neumírat doma

9. březen 2008 | 15.16 |
› 

Befel je befel, běžte si umřít jinam! Trošku podivné nařízení a to ještě všechny neposlušné nebožtíky čeká pravděpodobně dost vysoká pokuta.

Všem 260 obyvatelům malé vísky Sarpourenx ležící na jihozápadě Francie umírání zakázal místním výnosem starosta Gerard Lalanne s tím, že kdo se proviní porušením tohoto zákazu, bude přísně potrestán.

Ve výnosu vyvěšeném na radnici Lalanne píše, že "všichni ti, kdož si přejí být pohřbeni v Sarpourenx, ale nemají přitom hrob na místním hřbitově, mají zakázáno zemřít v místní farnosti". Na místním hřbitově totiž není dostatek místa pro nové hroby a hrobky.Text je zakončen dodatkem: "Ti, kdo neuposlechnou, budou přísně potrestáni."

Lalanne, kterému je sedmdesát let a jenž hodlá tento měsíc posedmé kandidovat na funkci starosty vesnice Sarpourenx, se hájí, že k tomuto drastickému opatření ho donutily nepříznivé okolnosti.

Svůj výnos vysvětluje tím, že správní soud v nedalekém městě Pau nepovolil letos v lednu vyvlastnit soukromý pozemek sousedící s hřbitovem, který měl být použit na jeho rozšíření. Starosta lituje této skutečnosti a dodává: "Pro někoho je to možná věc na zasmání, pro mne však ne."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář