Senátor u soudu

10. březen 2008 | 18.20 |
› 

Že i na poslance a senátory je přece jen metr, ukázali v Itálii, kde se s provinilcem nepárali a odsoudili ho za zneužití pracomoci veřejného činitele. Jak by asi dopadl za letecký výlet na lyžovačku, kterou si dopřál jeden prominent u nás.

K půlročnímu vězení s podmíněnýmodkladem byl odsouzen italský opoziční senátor Gustavo Selva za to, že zneužil lékařské záchranné služby k tomu, aby se v přeplněném Římě včas dostal do televizního studia k interview. Událost se odehrála loni v červnu během návštěvy amerického prezidenta George W. Bushe v Itálii, kdy byla metropole kvůli přísným bezpečnostním opatřením téměř neprůjezdná.

Selva se proto rozhodl, že využije sanitku stojící u sídla vlády, kde se právě konala tisková konference šéfa Bílého domu s premiérem Romanem Prodim.

Senátor posádce přikázal, ať ho dovezou k jeho kardiologovi, přičemž udal adresu televize. Zdravotníkům, kteří mu začali poskytovali pomoc jako při skutečné srdeční nevolnosti, ještě stihl pohrozit "následky", pokud ho na místo nedopraví včas.

Když houkající sanitka dojela k cíli, nestačila se osádka divit: senátor náhle ožil, sejmul si z těla hadičky a uháněl do studia. Konsternovaní zdravotníci vše zveřejnili a navíc, senátor byl natolik nehorázný, že se svým "povedeným kouskem" ještě vychloubal.

Soudce shledal senátora vinným ze zneužití pravomoci veřejného činitele a podvodu. Po vynesení rozsudku, jehož součástí je i pokuta ve výši 200 eur (asi pět tisíc Kč), Selva prohlásil, že se v nadcházejících dubnových volbách už nebude ucházet o senátorské křeslo.

Ve svém rezignačním prohlášení ale pochválil posádku sanitky za její "rychlost a profesionalitu".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře