Peklo za drogy

12. březen 2008 | 10.07 |
› 

Už je to tak, za drogy peklo. Vatikán jde s dobou a přidal do původních smrtelných hříchů další dnešní nešvary. Otázkou je, jestli hrozba peklem bude dostatečně účinná.

Vatikán přidal do svého seznamu smrtelných hříchů několik dalších lidských činností. Vedle užívání drog je to i znečišťování životního prostředí, manipulování s genetickým materiálem a také sociální a ekonomické křivdy.

V rozhovoru pro list L´Osservatore Romano představil nový seznam biskup Gianfranco Girotti, který stojí v čele jednoho z hlavních soudů papežské kurie, Soudu apoštolské penitenciárie."Až dosud jsme mezi sedm smrtelných hříchů řadili pýchu, lakotu, závist, hněv, smilstvo, obžerství a lenost."

Definice nových smrtelných hříchů, jak je nyní Vatikán formuloval, je zaměřena na věřící - má je vést především k poznání, že svými skutky zasahují jak své bližní, tak i své okolí, a to včetně přírody. "Svým způsobem je třeba těmto hříchům věnovat větší pozornost než třeba závisti, kterou člověk škodí především sám sobě."

Nových sedm smrtelných hříchů tvoří podle Vatikánu znečišťování životního prostředí, genetická modifikace potravin, pokusy na lidech, sociální nespravedlnost, ožebračování lidí, shromažďování nemravného bohatství a distribuce drog včetně jejich užívání.

Girotti v souvislosti s novým seznamem hříchů poukázal a odsoudil narůstající společenské a ekonomické rozdíly mezi bohatými a chudými, které "mají za následek neúnosnou sociální nespravedlnost".

Biskup rovněž připomněl, že katolická církev je nadále zneklidněna dalším hříšným konáním, jako je například umělé přerušování těhotenství či pedofilie.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.17 (23x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře