Kuřácké fígle

14. březen 2008 | 10.05 |
› 

V USA kuřáci bojují proti zákazům i s jistou dávkou kurioziry a humoru. Takže pokud se u nás příjme podobný zákaz kouření v hospodách, jsem moc zvědavý, jak si s tímhle problémem poradí čeští kuřáci. Humor nám nikdy nechyběl.

V Rocku, heavymetalovém baru ve městě Maplewood, napsal jeho majitel Brian Bauman zvláštní scénář každovečerního představení, při kterém jeho klientela jen posedává pokuřuje, popíjí a poslouchá řvoucí hudbu. "Hrají sami sebe před 1. říjnem, tedy před zákazem kouření. Hru jsme nazvali "Před zákazem!" vysvětluje.

V jiném baru se do divadelního přerodu položily s větším gustem a jejich zákazníci se opravdu oblékají do kostýmů, u vchodu je napsáno "vchod na scénu" a v repertoáru se objevují skvosty jako "Tabákové monology".

Mezery v zákoně v Minnesotě využilo podle posledních odhadů kolem stovky barů. Státní zdravotní úřad ale tvrdí, že překračují zákon a hrozí pokutami. Tyto neobvyklé divadelní produkce ale budou muset zanedlouho na nátlak úřadů skončit.Majitelé barů, kteří se bojí, že jakmile se u nich opravdu přestane kouřit, klesnou jim tržby, určitě vymyslí něco jiného. Koneckonců, mají v genech zkušenosti svých předků z dob prohibice.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře