Těžký pohřeb

16. březen 2008 | 12.26 |
› 

Určitě nikdo z nás nebude závidět hrobníkům jejich práci, ale i samotní hřbitovní zaměstnanci s takovou dřinou nepočítali. Inu, občas se i v jejich řemesle dočkají nějakého překvapení.

Ač není bagr příliš důstojnou součástí pohřbu, v jihoanglickém městečku Taunton se bez něj prostě neobešli. Devětadvacetiletého Christiana Jeffreye by bez jeho použití pracovníci pohřební služby do země asi jinak ani neuložili. Zesnulý totiž vážil celých 330 kilogramů! A Rakev s jeho tělem, speciálně vyrobená na zakázku o rozměrech 1,2 na 2,3 metru, byla pro nosiče prostě příliš těžká.

Už jen vykopání hrobu trvalo pět dnů. "Musel být dvakrát tak velký než pro normální pohřby," řekl jeden z hřbitovních zaměstnanců. "Měli jsme s ním téměř pět dnů co dělat a ještě dnes mě z toho bolí v kříži," dodal.

Úsměvný příběh má ale i svou smutnou stránku. Podle tamního faráře Geoffa Bouchera trpěl Jeffrey chorobnou otylostí a v důsledku své nadváhy vedl politováníhodný a velmi osamělý život. Nějakou dobu prý dokonce žebral v londýnských ulicích, než se dostal do pečovatelského domu v Tauntonu.

Kromě toho neměl zesnulý mladík ani žádné příbuzné, a na poslední cestě ho tak doprovodila jen jediná žena, která o něj v posledních týdnech pečovala.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář