Bez úkolů

17. březen 2008 | 10.27 |
› 

Žádné domácí úkoly, kromě dětí si také oddychnou rodiče, že ubude práce i učitelům je jasné. Tedy zatím se moc neradujte, tohle je teprve návrh a zatím pouze ve Velké Britanii.


Britští učitelé žádají, aby vláda zrušila domácí úkoly pro žáky prvního stupně základních škol. Z výzkumů vyplývá, že příliš mnoho práce doma dětem školu znechucuje. Množství domácích úkolů může být také jedním z důvodů, proč žáci pak ve škole nepodávají dobré výkony.

Požadavek britské Asociace učitelů a přednášejících vychází z výzkumů, které naznačují, že domácí úkoly nejsou účinné a že příliš mnoho úkolů má na žáky dokonce negativní dopad.

"Myslím si, že hodně domácích úkolů je plýtvání časem," řekla novinářům předsedkyně asociace Mary Boustedová. Děti, které nemají doma potřebné zázemí, podle ní navíc brzy přestanou domácí úkoly zvládat, a tím se dostávají do potíží.

Na prvním stupni by se tedy podle asociace měly úkoly zrušit úplně, na druhém stupni by jich žáci měli mít méně než doposud.

Mluvčí ministerstva školství uvedl, že ukládání domácích úkolů není povinné. Ministerstvo však doporučuje, aby žáci dostávali práci na doma hned od začátku školní docházky. Deseti- a jedenáctiletí žáci by podle směrnic měli nad úkoly strávit půl hodiny denně.

Některé britské školy se už ke zrušení domácích úkolů odhodlaly.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře