Ale babi

20. březen 2008 | 09.42 |
› 

V rámci odzbrojení se rozhodla jedna ruská babča k bohulibému činu a vzdala se svoji výzbroje, což celkem vyvolalo nečekanou reakci policejních sil. Nakonec se jim nemůžeme ani divit.

Ruští policisté, sekretářky i kriminálníci rychle opustili policejní stanici poté, co do dveří vešla malá, na pohled nenápadná babička s taškou plnou granátů. Irena Fedorova se vypravila na policejní stanici v orenburském regionu na Urale, protože se dozvěděla, že je možné beztrestně odevzdat nelegálně držené zbraně.Policistům, kteří otevřeli tašku, kterou s sebou přinesla, se protočily panenky, když uviděli několik ručních granátů včetně dvou, které měly poškozené pojistky a mohly každou chvilku vybouchnout.

"Dočetla jsem se, že je možné zbavit se starých zbraní, a pomyslela jsem si, že je to dobrý nápad," vysvětlila však čiperná stařenka. "Tak jsem vzala ty věci, které můj nebožtík manžel Boris schovával pod postelí, dala je do tašky a dojela sem autobusem. Je mi líto, že jsem způsobila takový poprask. Možná by příště měli ty zbraně sbírat po domech."

Poté, co byla policejní stanice evakuována, nastoupil tým specialistů, kteří granáty F-1 a RGD-5 zneškodnili. "Měli jsme tu i tříštivé granáty, které se rozletí na tisíc kousků a mohou způsobit lidem vážná zranění i na vzdálenost třiceti metrů. A kohokoliv v okruhu tří metrů při výbuchu zabijí docela jistě," prohlásili potom s viditelným ulehčením.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře