Fanatici

22. březen 2008 | 11.15 |
› 

Nevím, jak jinak nazvat lidi, kteří se sami zraňují na veřejnosti nebo se nechávají zraňovat. Nevěřím, že je to jen pro víru, asi mají potřevu se zviditelnit a cítit se jako hrdinové. A jen tak mimochodem, platí také poplatky u lékařů nebo to mají grátis.

Přes 20 Filipínců včetně patnáctiletého chlapce se dnes nechalo přibít na kříže a mnoho dalších si bičem rozšlehalo záda do krve. Tímto krvavým rituálem si věřící na Filipínách každoročně připomínají ukřižování a smrt Ježíše Krista na Velký pátek.

Ve vesničce San Pedro Cutud asi 80 kilometrů severně od hlavního města Manily se nechalo přibít na kříž hřeby o velikosti tužky 19 lidí. V sousední provincii stejný rituál podstoupilo pět lidí, mezi nimiž byli i patnáctiletý chlapec a osmnáctiletá dívka.

Čtyři hodiny před ukřižováním si řady mužů s kapucemi vysvlečených do půl děla začaly zraňovat záda bambusovými biči a "plácačkami" se skleněnými střepy. Krvavý rituál provázela rozjařená atmosféra. VIP hosté ho sledovali ze zvláštní tribuny. Pouliční prodavači nabízeli zmrzlinu, pivo a biče jako suvenýry.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře