O hodinu méně

29. březen 2008 | 11.22 |
› 

Takže nás zase o hodinu okradou, protože se přechází na letní čas. Jednomu stejně nerozumím, proč se musí šetřit, když se máme chovat tržně. Náš milovaný ČEZ by naopak měl mít radost, že prodá více. Co na to říká naše všemocná ruka trhu.

Kdy? Už v noci ze soboty na neděli. Ve dvě hodiny ráno si posuneme ručičky o hodinu dopředu. Přijdeme tak o hodinu spánku nebo noční zábavy. V obchodech, kde se prodává nonstop, tak uběhne pracovní doba rychleji. Problém ale bude u nočních vlaků. Kvůli změně se jich dvacet zpozdí.


A ukradnutá hodinka spánku?

"Většina lidí snáší změnu bez problémů. Zhruba každému desátému to naruší čtyřiadvacetihodinový rytmus a má pár dní problémy se spaním, probouzením, a hlavně ranním vstáváním," řekl psychiatr Ivan David. Výraznější problémy prý mají neurotici a lidé se sezonními depresemi.

Nevím jak vy, ale já z toho nemám žádnou radost. Možná by to chtělo referendum. Pokud se týče lidí, kteří s tím časovým posunem mají opravdu problém a musí navštívit lékaře nebo brát nějaké léky, pak by jim nyní placené návštěvy u lékařů měl zaplatit stát, který útočí na jejich zdraví.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář