Krokodýl

3. duben 2008 | 11.01 |
› 

Zlatý domov. U nás v lese zahlídnete maximálně nějakou mrňavou ještěrku, která hned zmizí a ve vodě tak akorát čolka. To v Austrálii mají jiné vzrušení.

Snad každý Australan v sobě má alespoň kousek Krokodýla Dundeeho. Hrdina stejnojmenných filmů byl vždy ochoten rozdat si to s nějakou tou přerostlou ještěrkou. Stejnou odvahu prokázal muž, který skočil v severní Austrálii na záda krokodýlovi, jenž zaútočil na jeho manželku a sevřel ji do čelistí. Krokodýl byl z toho tak překvapen, že ženu pustil.

Šestatřicetiletá žena utrpěla zranění na nohou a ruce, muž vyvázl nezraněn. Útok dvouapůlmetrového krokodýla dvojici překvapil, když si ve středu vyšla zaplavat do zátoky v Severním území.

"Byl to opravdu kousek jak z Krokodýla Dundeeho," řekl mluvčí policie Severního území David Wright. "Manželova rychlá a rozhodná reakce zachránila situaci," dodal ředitel nemocnice v Darwinu, kam byla poraněná žena převezena. Jako památka na útok krokodýla jí zřejmě zůstane osm otisků zubů na stehně.

V letošním roce už šlo o čtvrtý případ zaznamenaný na Severním území, kdy člověk těsně unikl útoku krokodýla. Minulý týden zahnala policie střelbou krokodýla, který se nebezpečně přiblížil k sedmadvacetiletému opilému muži. Tomu alkohol dodal odvahu zaplavat si ke krokodýlí pasti upevněné u pobřeží.

Minulý měsíc krokodýl málem stáhl z loďky sedmadvacetiletého turistu. A v lednu zachránil muž svého kolegu z krokodýlích čelistí, když na zvíře začal střílet. Bohužel přitom náhodně postřelil i zachráněného muže.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.05 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář