To byl fofr

4. duben 2008 | 16.23 |
› 

Žádné dlouhé tahanice s rozvodem, odročování a jiné civilizační kličky nepotřebuji muslimové. Tam je rozvod vyřešený během chvilky a dokonce už jsou naproti nám tak vpředu, že jim na to stačí i obyčejný mobil.

Muslimský byznysmen z Malajsie trhl zřejmě nepříliš chvalný světový rekord. Během tří minut se dokázal hned dvakrát rozvést. A využil přitom k tomu kontroverzní muslimské právo, podle něhož je muž rozveden se svou manželkou tehdy, když jí pošle SMS se slovem - rozvod. Nebo ho před nějakým úředníkem třikrát vysloví.

Čtyřiačtyřicetiletý Roslan Ngah to oznámil médiím právě 1. dubna, takže si každý myslel, že se jedná o aprílový žertík. Jenže nakonec byl tento žertík doveden skutečně do konce. Podle názoru rozvedeného se manželky velmi spřátelily a na rozvodu se domluvily, on po něm vůbec netoužil a vlastně jim vyšel vstříc, ač nerad.

"Jsou jako dobré přítelkyně, ale nikdy jsem si nepředstavil, že se obě dvě společně rozhodnou se mnou rozvést," uvedl Ngah.

Nejprve před soudcem vyslovil taláq směrem ke své druhé ženě, pětatřicetileté Mastuře Ahmadové, poté k první manželce, šestačtyřicetileté Norhajati Ismailové.Podle soudu šaríja v Kuala Lumpur to bylo v jeho historii poprvé, kdy byly najednou rozvedeny hned dvě manželky jediného muže.

S první ženou má Ngah čtyři děti, s druhou dvě děti. Dalšího potomka má se třetí ženou, s níž se rovněž rozvedl. Přesto na manželství nezanevřel a hodlá se opět ženit. "Je to vůle boží," věří byznysmen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře