Biopotraviny

6. duben 2008 | 22.56 |
› 

Máme nový hit - biopotraviny. No, von to je vlastně jenom hiteček, protože z celkového množství prodaných potravin tvoří zanedbatelné množství. Hlavní, co brání jejich většímu rozšíření je cena. Takže zase boháči můžou jíst zdravé potraviny no a ti ostatní, tedy hlavně pracující, se budou cpát nezdravotou jak dosud.

Biopotraviny jsou v kurzu, ministerstvo spouští kampaň za milióny

Ministerstvo zemědělství spustilo doposud největší akci na propagaci biopotravin. Během tří let chce investovat do reklamy na 28 miliónů korun. Ministerstvo podpoří kampaň na billboardech, v tisku či ochutnávkami.


"Trh s biopotravinami má v ČR velký potenciál. V současné době asi jen pět procent spotřebitelů kupuje biopotraviny pravidelně, dalších 25 procent občas," uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.

Biopotravinám se již delší dobu na tuzemském trhu daří. Již minulý týden zveřejnila agentura Green marketing, že jejich spotřeba loni vzrostla o 70 procent na 1,9 miliardy korun. Z celkové spotřeby všech potravin si však drží půl procenta.

Gandalovič si myslí, že po spuštění kampaně se konzumace biopotravin znásobí. "Již v současné době je podnikání v oblasti biopotravin jednou z nejperspektivnějších podnikatelských příležitostí," dodal ministr.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.06 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře