Jak na potrat

8. duben 2008 | 20.10 |
› 

Zase jsme zaspali? Kdepak, jen jsme prostě sto let za opicema a otevření se světu v některých věcech brzdí naši tmáři. Možné také je, že ministr zdravotnictví neměl čas, protože musel připravovat poplatky pro pacienty.

Česká republika je jednou z posledních zemí, kde se nesmí používat takzvaná potratová pilulka známá pod názvem RU-486. A to chtějí gynekologové a porodníci změnit.

"Je čas o legalizaci potratové pilulky opět začít mluvit," řekl pražský gynekolog David Cibula. "Úroveň české medicíny je ve srovnání s Evropskou unií v mnoha ohledech vynikající. V některých aspektech, kterým je například i používání této pilulky, ale zaostáváme. A to je škoda," dodal.

Naposledy se lékaři snažili prosadit zaregistrování tablety Ru-486, díky které žena samovolně potratí, v roce 2005. Nikdo, ani ministr zdravotnictví zatím záměr lékařů nepodpořil.

Potraty jsou u nás stále ještě citlivé téma. To nepřímo potvrdil i mluvčí ministra zdravotnictví."Ze strany ministerstva nelze očekávat v tomto směru žádnou aktivitu. Jestli si ale odborníci myslí, že je to dobrá věc, bránit jim v diskusi nebudeme," řekl Cikrt. "V tuto chvíli jsou zde i jiná alternativa potratů, než užití pilulky," dodal.Tou je chirurgický zákrok pod narkózou, jenomže podle lékařů je pro ženy mnohem méně šetrnější, než potratová pilulka a poukazují na to, že pacientky nemají na výběr a všechny musí chodit na operaci, která má své komplikace.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář