Sprosťák papoušek

10. duben 2008 | 19.09 |
› 

Že se papoušci naučí mluvit je všeobecně známé, ale nikdo neví proč jim zrovna sprosťárny jdou tak snadno. Ono je to vlastně podobné jako u lidí. Z cizí řeči si nejdříve osvojíme nadávky.

V Británii se jeden takový sprosťák dostal do útulku pro opeřence a jeho pobyt měl zhoubné následky. Za pár dní naučil nadávat i ostatní svěřence.

"Zní to tady jako na staveništi mezi dělníky. Když sem člověk přijde, létají kolem jen nadávky. Prostě si tak sedí a nadávají jeden druhému," stěžuje si majitel útulku G.Grewock. Mezi nejčastější sprosťárny patří "jdi do prdele", "prdel" nebo "kozy"

Provinilým učitelem je papoušek ara jménem Barney, který jednou dokonce na starostku, faráře a dva policisty vykřikl: "Jděte do prdele, čarodějnice!" Úředníky návštěva útulku pořádně vyděsila.

Nakonec sedmiletou aru izolovali a snažili se převychovat. Ale ani vyškolený odborník ji vulgárních projevů nedokázal zbavit. "Tito ptáci se mohou dožívat i sedmdesáti let, takže je možné, že s tím budeme bojovat dalších šedesát let," uvedl Grewock.

Barney podle odborníků dobře ví, co svými nadávkami působí - vynucuje si pozornost okolí. A o to mu právě jde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář