Šneček

11. duben 2008 | 18.53 |
› 

Chcete mít doma nějaké zvířátko, tak Vám jedno doporučíme. Není nebezpečné, nezabere mnoho místa a nemusíte mít strach, že vám na procházce uteče. Je to prostě nenáročný drobeček.

Jako domácí mazlíček se dá chovat ledacos, třeba i hlemýžď. Jeden čínský muž jej má už 11 let - a chodí s ním i na procházky. Sám věk plže je raritou, obvykle se totiž dožívají sotva poloviny jeho let. Jang Ťin-sen jej našel v roce 1997 cestou ze školy na kraji silnice.


Tehdy byl ještě čtrnáctiletým chlapcem a hlemýžď měl velikost malé mince. Nyní je z Janga dospělý muž a šnek vyplňuje prostor jeho dlaně. "Postavil jsem mu maličký domov na dvoře a zásoboval jej vodou a hlínou," řekl čínskému listu Southern Metropolis News. "O víkendech jsem ho bral na procházky do polí a večer jsem ho vždycky položil na stůl a hrál si s ním, zatímco jsem dělal domácí úkoly."

Minulý rok se Jang oženil a odstěhoval se do města Tung-wan za prací. "Dostal jsem od manželky svolení přivézt si hlemýždě s sebou do nového bydliště," dodal.

Podle odborníků má na neobvykle vysoký věk plže zřejmě vliv i skutečnost, že o něj celou dobu bylo tak dobře postaráno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář