Psí život

11. duben 2008 | 21.49 |
› 

Mám rád zvířata, ale co je moc, toho je hodně. Někteří lidé si pletou lásku ke zvířeti s předváděním sama sebe. Další možnost je, že blbnou a nevědí co s penězi. Posuďte sami.

Pivo, pečivo, kočárky, pyžamo... Tohle právě frčí v psím světě.

Jakýpak psí život! Dnešní pejskové už nesedí přivázaní u boudy, nežerou zbytky z kastrůlku a netřesou se chladem v zimě. Naopak! Nosí drahé oblečky a značkové šperky, pochutnávají si na speciálním pečivu a zapíjejí ho psím pivem. Existují dokonce i speciální psí hotely, kadeřnictví, kalendáře pro pejsky, psí psychologové i speciální pojištění pouze pro nejvěrnějšího přítele člověka. A co je zrovna v psím světě největší móda?

Hurá do kočárku
Neobvyklým, ale velmi praktickým módním hitem jsou speciální kočárky pro psy! Jsou určeny hlavně na přepravu starších nebo nemocných pejsků, pořizují si je lidé, kteří chtějí s takovým pejskem jít na delší výlety. Cena? Od 3500 do 4500 Kč.


Psí krejčová
Aby oblečky dokonale padly, je nutné je ušít přesně a na pejskovi je i přímo vyzkoušet. Výrobci psí módy proto často spolupracují s profesionálními střihači i designery. U oblečení pro psy je důležitá funkčnost, všechno musí sedět a při pohybu nic nesmí tlačit.

Je libo slanina?
V Praze už funguje první psí pekárna. "Na sušenky vůbec neužíváme cukr ani sůl, sladíme třeba medem. Vyrábíme i speciální dorty a vánoční a velikonoční pečivo," říká majitelka pekárny pro psy. Ceny psích dobrot se pohybují kolem 40 korun za sto gramů.


Spí v psím pyžamu
V obchodech pro psy jsou už běžně k dispozici oblečky, mikiny, overaly, botičky, trička, ale i společenské šaty, fraky, spacáky a pyžama. Poslední dobou frčí i župany a pyžama. Oblečení pro pejsky kopíruje lidskou módu.

Na zdraví!
Nápady, jak potěšit domácího mazlíčka už došly dokonce tak daleko, že i pejsek si může dát opravdové pivo! Žádná opilost mu po něm nehrozí, jedná se totiž o nealko nápoj vytvořený z pivní tresti a sladu. Pivo s názvem Kwispelbier vyrábějí v Holandsku a pít ho klidně může i psův páníček.Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář