Ještě mobily

14. duben 2008 | 19.13 |
› 

Mobilománie nás ovládá a já se někdy divím, jak jsme my, starší generace, mohl vůbec přežít, když dneska má mobil kdejaký prcek. Jen aby ve zdraví přežili právě ti prckové, co se bez něj nemohou obejít.

A je to definitivní! Uznávaný australský neurolog, profesor Vini Gautam Khurana ve své práci potvrzuje, že mobilní telefony mohou v konečném důsledku zabít mnohem více lidí než cigarety!

"Lidé by se měli co nejvíce vyhýbat používání mobilního telefonu," varuje ve své studii akademik Khurana. "Mobily totiž mohou zabít daleko více lidí než kouření," dodává. Mobilní telefon používá více jak tři miliardy lidí, zato kuřáků je pouhá miliarda.

Pokud závěry uznávaného neurochirurga potvrdí Světová zdravotnická organizace, mohou mobily způsobit světovému zdravotnictví větší problémy než tabák. Pravidelné a dlouhodobé používání mobilu jednoznačně přispívá ke vzniku rakoviny. Po deseti letech jeho používání se riziko vzniku rakovinového nádoru mozku zvyšuje až dvojnásobně.

Nedávejte je malým dětem!

Francie vydala minulý rok upozornění o škodlivosti mobilů. Apelovala v něm především na rodiče, aby nedávali malým dětem mobil do ruky.Francouzská vláda tak uznala, že vyzařování z mobilu může u vyvíjejícího se mozku způsobit značné zdravotní problémy

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře