Dvojí pohled

22. duben 2008 | 17.06 |
› 
Britská spisovatelka Rowlingová kritizovala Českou republiku za používání klecových lůžek, prý je to nehumánní, ale že se ve Velké Británii v ringu bijí malé děti pro pobavení diváku, tak to asi humánní je. Co tomu říkáte vážená paní Rowlingová? Kde je teď vaše ušlechtilá snaha chránit slabé a bezmocné? Nějak není slyšet Váš kritický hlas. V cizině vidíte chyby, ale doma jste raněná slepotou.

Ve Velké Británii bojují v ringu před zraky platících diváků teprve čtyřleté děti, které k tomu nutí jejich rodiče. Umožňuje to beztrestnost organizování takových zápasů. Se zjištěními přišli tvůrci dokumentárního filmu.

V tradičním boxu musí mít zápasníci nejméně 11 let, thajský box však omezení nemá. A nejen to, neexistuje například ani povinnost nosit ochrannou přilbu.

Britské úřady zaznamenaly zvyšující se počet dětí, které sport provozují na popud rodičů a v souvislosti s dokumentem se v zemi rozproudila debata, zda se nejedná o zneužívání dětí.Rodiče podepisují před zápasem prohlášení, že nebudou žádat kompenzace v případě zranění dítěte, které pak mnohdy bojuje před platícími diváky.

"Bojová umění a box podporuji, ale nemyslím si, že jsou to sporty pro děti mladší sedmi let," uvedl britský stínový ministr tělovýchovy Hugh Robertson.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře