Chudáci Romové

24. duben 2008 | 14.05 |
› 

Diskriminujeme Romy a ubližujeme jim? Vždyť oni jsou hodní, pracovití a mírumilovní. To jenom bílí nechtějí pochopit, že mají své zvláštnosti a svoji kulturu. Prostě tohle etnikun se od nás nedočká vděku ač se snaží sebevíc.

Dramatickou bitku mezi policisty a skupinou Romů zažil ve středu večer Nejdek na Karlovarsku. Skupina mužů tam tropila výtržnosti, když na místo přijela policejní hlídka, strhla se bitka.

Přivolaní policisté začali situaci řešit, ale opilá skupina muže zákona napadla. Během rvačky se hlídka policie ocitla v početní nevýhodě. Do rvačky se postupně připojovalo stále více agresivních jedinců. Nakonec na policisty útočilo mezi 10 až 15 lidmi.

Situaci částečně uklidnil až varovný výstřel strážníka, kteří na místo také přijeli. "Osm lidí bylo zraněných, jednalo se o oděrky a zhmožděniny," řekl mluvčí karlovarské záchranné služby L. Hutta. Pět zraněných byli policisté, přičemž jeden z nich byl zraněn vážně.

Policie odvedla čtyři nejagresivnější Romy na policejní stanici. Na to skupina útočníků reagovala shromážděním před služebnou. Nakonec jich tam čekalo asi padesát.Kvůli dramatické situaci povolali policisté do města posily z okolí a nakonec přijela i zásahová jednotka z Plzně.

Tohle už není jeden nebo dva namazaní cikáni, ale celá organizovaná skupina padesáti výtržníků, na které by měl platit přísnější metr. Určitě z toho vyklouznou velmi lehce, protože by nás zase někdo mohl kritizovat za diskriminaci. Někdy si skutečně myslím, že diskriminování jsme my, normální lidé, kteří chodí do práce a dodržují zákony.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (38x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář