Vzduchoplavec

25. duben 2008 | 10.29 |
› 

Věř a víra Tvá tě donese k vytčenému cíli, tohle si asi řekl brazilský kněz, když se vydával na svoji riskantní vzduchoplavbu. Jak je vidět, tak někdy ani víra nepomůže při střeštěném nápadu a následuje tragický konec,

Vypadá to, že osud brazilského kněze, který se v neděli vydal na vzdušnou plavbu jen s pomocí pestrobarevných balonků naplněných heliem, se zpečetil v Atlantském oceánu. Tam alespoň našli záchranářiposlední stopu po zmizelém Adeliru Antoniovi de Carliovi – část balonků plujících na hladině.

Letecký instruktor Marcio Andre Lichtnow, který před časem dával Carliovi kurzy paraglidingu, to komentoval slovy "předvídatelná tragédie".

Jedenačtyřicetiletý de Carli se vznesl v neděli z brazilského přístavního města Paranagua na hroznu stovek pouťových balonků napuštěných heliem. Jeho cílem nebylo nebe ani oceán, ale město Dourados, vzdálené 750 kilometrů od místa startu a překonat dosavadní 19hodinový rekord v letu s pomocí pouťových balonků.

On sám už takto letěl letos 13. ledna, kdy ho 600 balonků vydrželo nést čtyři hodiny. Na vzdušnou pouť byl de Carli náležitě vybaven – měl přilbu, termoprádlo, voděodolný oblek a padák. Ve výbavě měl i mobilní telefon a přístroj GPS pro satelitní zjišťování polohy.

V čem se však očividně přepočítal, byl směr větru, kterým byl unášen. Už po hodině letu hlásil mobilem svému podpůrnému týmu, že to na let do Douradosu nevypadá. "Už v tu chvíli nám řekl, že se začíná stáčet nad oceán. Ale o nějakém pádu do moře ani nespekuloval," řekl člen jeho týmu José Carlos Bom.

Mobil aeronautikovi fungoval ještě dalších sedm hodin – pak se definitivně odmlčel. "Po celou dobu nebyl v jeho hlase žádný náznak paniky," dodal Bom. Prakticky okamžitě poté, co se kněz odmlčel, po něm začaly pátrat lodě, letadla i helikoptéry.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře