Kondom jumping

25. duben 2008 | 16.12 |
› 

Všichni dobře víme, nač se kondomy používají, ale jistý podnikatel přišel na to, že by mohly sloužit i k jiné zábavě než je sex. Prostě člověk je tvor nadmíru vynalézavý. Jestli se jeho nápad ovšem ujme, je už jiná věc.

Skok na laně střemhlav dolů patří mezi oblíbené adrenalinové sporty, jenže dnes už není ničím výjimečným. Proto se mistr tohoto ´sportu´ z jihoafrického Durbanu snažil přijít s něčím novým a vytvořil třicet metrů dlouhé lano z několika tisíc kondomů. Carl Dionisio byl také první, kdo se na tisícovkách latexových prezervativů pustil z mostu střemhlav dolů.

Sedmatřicetiletý podnikatel se poprvé rozhodl skočit před patnácti lety a adrenalinové zábavě úplně propadl. Po letech se ale bungee jumping proměnil ve fádní zábavu, která potřebovala oživení. Všichni nabízeli to samé - skok do propasti. Tak přišel na nápad, že by lano k seskoku vytvořil z kondomů.

Nakonec jich museli pospojovat 18,5 tisíce. "Bylo to velmi obtížné, protože kondomy jsou kluzké. Když jsme utahovali uzly, prostě jednoduše vyklouzly," vzpomínal na počátky vzniku lana Dionisio. Práce na laně zabrala čtyři měsíce.

"Latex je latex. Ale to lano bylo založeno na matematickém propočtu a ačkoli jsem si byl jistý, že by to mělo na 99 procent vyjít, můj žaludek byl sevřený už celý měsíc před seskokem," tvrdí Dionisio.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře