Díky kávě

28. duben 2008 | 12.32 |
› 

Pro milovníky kávy tu máme potěšující zprávy. Káva nejenže je velmi chutný nápoj, ale zároveň má řadu dalších příznivých účinků na naše zdraví. Takže hned si běžte jednu uvařit.

Denní pití kávy může sloužit jako prevence proti rakovině prsu u žen. S tímto objevným zjištěním přišli nyní švédští vědci z univerzity v Lundu.

Podle nich dva až tři šálky tohoto moku denně mohou snížit riziko rakoviny prsu až o třetinu nebo tuto zákeřnou chorobu oddálit o 10 let.
Jak to funguje? Efekt kávy je spojen s ženskými pohlavními hormony estrogeny, z nichž některé mohou být karcinogenní. Káva může produkci těchto hormonů potlačit.

Kofein, který káva ve velké míře obsahuje, dokáže chránit také před ostatními druhy rakoviny, protože ničí rakovinotvorné buňky. A to není vše. Blahodárné účinky kávy jsou ještě širší. Podle vědců tento nápoj dokáže snížit riziko cukrovky, potlačit astma, o polovinu snížit riziko žlučových kamenů a o 80 % snížit riziko Parkinsonovy choroby. Káva umí dokonce ochránit před zubním kazem nebo cirhózou jater. Látky obsažené v kávě chrání také před ničivým slunečním zářením.

Tři šálky kávy denně lidem zlepšují paměť Australští vědci potvrdili, že tři šálky denně mohou dočasně podpořit schopnost soustředit se a posílit paměť. Podle studie amerických vědců je efekt kávy u žen dokonce dlouhodobější.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář