Škola lásky

1. květen 2008 | 09.50 |
› 

Je máj, lásky čas a mladí by měli dát svým citům zelenou. U nás vidíte hodně zamilovaných párů, ale většinu singapurských vysokoškoláků prý více zajímá studium než partnerské vztahy. Je to možné?!

Užívat si sex ve škole a dostat za to kredity? Tak o tom si čeští vysokoškoláci mohou nechat zatím jen zdát. Zato jejich singapurští kolegové mohou získat při snaze dosáhnout na univerzitní titul hned dva kredity za absolvování kurzu svádění a milostného umění.

Nabízí je dvě univerzity, které podporuje samotná vláda. Ta se snaží pomocí předmětu zvýšit sexuchtivost a porodnost u singapurských vysokoškoláků. V hodinách tohoto kurzu se sledují romantické filmy, drží se za ruce a analyzují milostné písně.

Osmnáctiletá studentka strojního inženýrství I. Seetová k tomu uvedla: "Můj učitel mi řekl, že když se mi kluk podívá do očí na více než pět sekund, mohlo by to znamenat, že ho přitahuji a že mám nějakou šanci."

Vedle lásky a sexuality se však v předmětu probírá také velmi důležité téma rodiny. Lektory kurzu pak vybírala a vycvičila singapurská vláda, která se snaží bojovat s nezájmem mladých vysokoškoláků o lásku a vztahy a s nízkou porodností v zemi.

Bude to mít ovšem i nadále nesnadné, čemuž nasvědčuje výpověď studenta Kamala Prakashe: "Nehledám si teď žádnou přítelkyni, protože se chci plně věnovat svému studiu." A s ním se ztotožňuje většina jeho vrstevníků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář