Dočkal se

2. květen 2008 | 10.32 |
› 

Tak takhle nějak vypadá americká justice a spravedlnost. Tohle není ojediněký případ, ale jeden z mnoha. No, ono to někdy i v zemi neomezených možností kapku zaskřípe. A potom kritizujte naše soudy. Co by na to asi řekl Kájínek.

Američan James Woodard(55) se stal nejdéle vězněným nevinným ve Spojených státech. Po 27 letech opustil celu, v níž měl zůstat do konce života.Ukázalo se ale, že neznásilnil ani nezabil.Woodard od začátku tvrdil, že je nevinný. Po šesti odvoláních a dvou žádostech o testy DNA ho ale soud začal brát jako notorického stěžovatele a nevěnoval mu pozornost.Woodard je jednou z nemála obětí justičních omylů, kterých se v Dallasu stává povážlivě mnoho.

Woodard je zároveň v dallasském okreseosmnáctou osobou zproštěnou viny díky testům DNA provedeným pro vyhlášení rozsudku,uvádí organizace Innocence Project. Ta prosazuje provádění testů DNA kvůli dostatečnému prověření důkazů v kriminálních procesech

Děkuji bohu za existenci Innocence Project, bez této organizace bych tady nebyl. Skomíral bych ve vězení," řekl šťastný Woodard, který byl v roce 1981 odsouzen na doživotí za vraždu a znásilnění jednadvacetileté ženy. Tu našla policie na břehu řeky znásilněnou a uškrcenou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (23x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře